PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Ruslar Türk Sitelerine Saldırıyor!Simyacı
20 12 2015, 21:48
Yaşanan olaylardan sonra Rus hacker'ların Türk internet sitelerine saldırdıkları birçok kaynak tarafından doğrulandı...

http://cdn.webtekno.com/article/13242/preview/ruslar-turk-internet-sitelerine-saldiriyor-705x290.jpg

Ülkemizin birkaç haftadır gündeminde Rusya ile olan kötü ilişkilerimiz yer alıyor. Türkiye ve Rusya arasında düşürülen bir savaş uçağı ile başlayan bu olaylar, Rusya'nın Türkiye'de bulunan tüm vatandaşlarını geri çağırması, Türkiye'de bulunan projelerini iptal etmesi, Rusya'da bulunan Türk projelerini durdurup Türkleri sınır dışı etmesi ve Suriye'de bulunan Türkleri öldürmesiyle birlikte oldukça kızıştı. İthalat yaptığımız ülkeler sıralamasında en üst sırada bulunan Rusya ile yaşadığımız bu talihsiz olay, kış mevsiminde bulunmamız ve Ruslardan doğalgaz almamız nedeniyle bizleri korkutmuştu ancak Ruslar, neyse ki doğalgaz konusunda kesinti yapmayacaklarını belirtiler.

http://cdn.webtekno.com/custom/images/photoshop/crazy%20_russian_hacker_logo(1).png

Son olarak yapılan açıklamalara göre, iki ülke arasında gittikçe büyüyen bu olaylara siber saldırılarda dahil oldu. Çoğu okuyucumuzun bildiği gibi siber saldırılar konusunda oldukça yetenekli ve deneyimli olan Ruslar, dünyanın en iyi güvenlik sistemlerine sahip olan Amerikanlardan bile sık sık bilgi çalmayı başarıyor. Bu konudaki deneyimlerini Türk internet siteleri üzerinde kullanmaya karar veren Ruslar, ülke genelinde birkaç gündür yaşanan internet yavaşlığının en büyük sebebi olarak görülüyor.

Bazı Türk hack grupları da bu saldırıların Ruslar tarafından gerçekleştirildiğini onaylıyor. Rusların yaptıkları saldırılarında, sitelerin doluluk ile çökmesine sebep olan şeyleri sıklıkla tercih ettikleri belirtildi (halbuki devlet sitelerinin altyapı konusunda birçok eksiği olması nedeniyle çökmeleri için saldırıya gerek yok, basit bir sınav açıklama işlemi de aynı şekilde sonuç yaratabiliyor). Rusların özellikle ".tr" alan adı bulunan siteleri hedefliyor olması da saldırıların son derece kişisel olduğunu kanıtlıyor.

http://cdn.webtekno.com/custom/images/photoshop/Russian-Hackers.jpg

Kaynak: http://www.webtekno.com/internet/ruslar-turk-internet-sitelerine-saldiriyor-h13242.html

erkolay
20 12 2015, 21:58
Biz de .tr uzantılıyız, hedefteymişiz yaw!

Hani deli deliyi nerde olsa bulur ya, bizimki de o durum oldu. Çatacak başka yer mi bulamadınız arkadaş? Rus hackerlar şu an ne durumda bilmiyorum ama, bir ara en yoğun saldırı yapan ülkeler arasındaydı.

Neyse, sorun sadece bu olsa keşke. İki ülke arasındaki kriz ne boyutta, nereye kadar gider? Önemli olan bunlar...

Birkaç hacker'ın siber saldırısından kime ne fayda gelir? Bize de ne zararı olacak? İşi bu kadar ayağa düşüren basit insanlar bunlar. Ciddiye almaya gerek yok.

Simyacı
20 12 2015, 22:13
Sahi burası da .tr uzantılıymış. Ama siz kendinizi korumayı biliyorsunuzdur herhalde. Bu kadar önemsiz bulduğunuza göre...

WeBMasteR
20 12 2015, 22:20
Sahi burası da .tr uzantılıymış. Ama siz kendinizi korumayı biliyorsunuzdur herhalde. Bu kadar önemsiz bulduğunuza göre...

Sorun bizim sitemiz değil Simyacı arkadaş. Daha doğrusu, bu grupların siber saldırıları falan da değil. Hem olsa ne olur, olmasa ne olur. Altı üstü bir süre kapalı kalırız, o kadar. Gerçi bizim domain akıllarına bile gelmez.

Asıl sorun, iki ülke arasındaki gerilimin uzayıp devam etmesi ve halkın bu gerilime katılması. Liderlerin ve yönetimlerinin sürtüşmesinin halk açısından bir kıymeti yoktur oysa. Krizler gelir yine bizi vurur. O liderlerin, yönetimlerin bu krizlerden etkileneceği bir durum olmaz. Bizi de ateşe atmaktan hiç çekinmezler. İki ülkedeki yönetim de öyle şu an. Putin bizimkinden daha beter. :D

bolubeyi
21 12 2015, 06:59
Devlet büyüklerinin kişisel düşüncelerinin milli menfaatlerin üzerinde tutan sürecin bir meyvesi. Iş işten geçince ohh demek isterdim ama vicdanım el vermiyor yine de.

SM-J100FN cihazımdan gönderildi