PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Beyoğlu ve Eyüp'te toplam 7 araç kundaklandıerkolay
04 12 2015, 07:12
İstanbul'un Beyoğlu ve Eyüp ilçelerinde park halindeki araçlar kundaklandı. Beyoğlu'nda 5 otomobil, Eyüp'te ise bir TIR ve kamyon yanarak kullanılamaz hale geldi.http://i.radikal.com.tr/620x332/2015/12/04/fft107_mf6670728.Jpeg

Beyoğlu'nda park halindeki 5 araç kimliği belirsiz kişi ya da kişilerce üzerlerine tiner dökülerek kundaklandı. Yanan araçların motor kısımlarında büyük çapta maddi hasar oluştu. Olay, saat 05.00'da Beyoğlu Hacı Ahmet Mahallesi Kurtoğlu Caddesi üzerinde meydana geldi. Kimliği belirsiz kişi ya da kişiler, park halindeki 2 minibüs ve 3 otomobilin üzerine tiner dökerek ateşe verdi. Yoğun dumanı ve alevleri fark eden mahalle sakinleri durumu itfaiye ile polis ekiplerine haber verdi.


KOVALARLA SÖNDÜRMEYE ÇALIŞTILAR
Mahalleli bir yandan da ellerindeki su dolu kovalar ve yangın tüpleriyle alevlere müdahale etti. Bu sırada bölgeye ulaşan itfaiye ekipleri yanan araçların üzerine köpük sıkarak alevleri söndürdü.
Kundaklanan 5 aracın da motor kısımlarında büyük çapta maddi hasar oluştu.
Geçtiğimiz yıllarda da aynı caddede kundaklama olaylarının yaşandığını belirten vatandaşlar büyük panik yaşadıklarını belirttiler.
Polis, araçları kundaklayıp kayıplara karışan şüpheli ya da şüphelileri bulmak için çalışma başlattı.


EYÜP’TE PARK HALİNDEKİ TIR VE KAMYONDA YANGIN
Eyüp'te de park halindeki TIR ve kamyon henüz bilinmeyen bir nedenle yandı. Alevler itfaiye ekipleri tarafından söndürülürken araçlar kullanılamaz hale geldi. Eyüp Güzeltepe Mahallesi Gülşen Sokak üzerinde park halinde bulunan iki farklı taşıma şirketine ait kafa kafaya park etmiş 34 YJ 9641 plakalı TIR ile 34 DA 5046 plakalı kamyonun kabin kısmı yanmaya başladı. 01.30'da fark edilen yangının nasıl başladığı henüz belirlenemezken, vatandaşlar durumu itfaiye ve polis ekiplerine bildirdi. Bölgeye gelen itfaiye ekipleri alev alev yanan 2 araca müdahale ederek söndürdü. Kamyon ve TIR'ın kabin kısımları tamamen kullanılamaz hale geldi.

Yangının çıkış sebebi henüz belirlenemezken polis araçların kundaklanmış olabileceği ihtimali üzerinde duruyor.
DHA