PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Anonymous: 'CloudFlare, IŞİD'e Yardım Ediyor'erkolay
01 12 2015, 21:26
Anonymous'tan çarpıcı iddia: Silikon Vadisi firması IŞİD'i destekliyor IŞİD'e siber savaş açan Anonymous'un iddiasına göre, CloudFlare adlı Silikon Vadisi firması, sitelerinin çökertilmemesi için IŞİD'e yardımcı oluyor.


http://techviral.com/wp-content/uploads/2015/11/Anonymous-Charged-US-Security-Firm-For-Protecting-ISIS-Sites.jpg

Uluslararası bilgisayar korsanı grubu Anonymous, silikon vadisi firmalarından CloudFlare'in internette koruduğu müşterileri arasında IŞİD'in de bulunduğunu iddia etti.

New York Post gazetesindeki haberde, "IŞİD'e sanal savaş açtığını" ilan eden Anonymous'un, CloudFlare adlı silikon vadisi firmasına ilişkin iddialarına yer verildi.

Haberde, Anonymous tarafından, "CloudFare'in, hackerlerin internet sitelerini çökertmesini zorlaştırması için güvenlik sağlayarak IŞİD'e yardımcı olduğu" iddiasının ortaya atıldığı belirtildi.

Anonymous tarafından ayrıca, "Söz konusu firmanın koruduğu internet sitelerinin 40'ının terörizmle bağlantısı bulunduğu ve bunların 37'sinin propaganda yaptığı" iddiasının da dile getirildiği kaydedildi.

Sosyal paylaşım sitesi Twitter'da Anonymous adına açılan hesaptaki paylaşımda ise "CloudFlare'in bir kez daha IŞİD'e yardımcı olduğunun ortaya çıkarıldığı" ifadesi yer aldı.

CloudFlare'in kurucu ortağı ve CEO'su Matt Prince ise iddialara ilişkin, "Uluslararası bilgisayar korsanı grubunun masa başı analiz yaptığı" değerlendirmesinde bulunarak iddiaların ciddiye alınmaması gerektiğini belirtti.

Anonymous, Paris'teki terör saldırılarının ardından, IŞİD bağlantılı internet sitelerine DDoS ("Distributed Denial of Service") sanal saldırılar düzenleyeceğini açıklamıştı.

Cumhuriyet (http://www.cumhuriyet.com.tr/haber/bilim-teknik/436951/Anonymous_tan_carpici_iddia__Silikon_Vadisi_firmas i_ISiD_i_destekliyor.html#)