PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Slackware Live Edition Duyurulduerkolay
21 11 2015, 15:01
Slackware Linux Geliştiricilerinden Eric Hameleers tarafından hazırlanan Slackware Live Edition duyuruldu. udev ile vedalaşmak için bunun iyi bir fikir olacağını düşünen Hameleers; udev yerine Gentoo'nun eudev (https://wiki.gentoo.org/wiki/Project:Eudev)'ini ve kullanılmayan ConsoleKit yerine ConsoleKit2'yi tercih ettiğini belirtti.

http://alien.slackbook.org/blog/wp-content/uploads/2015/11/slackwarelive_syslinux.png

Temel olarak systemd kaynaklarında bulunduğu şekliyle eudev'in udev kodunu içerdiğini ifade eden Hameleers; şu an itibariyle Slackware Live Edition'ın Beta olarak kullanıma sunulduğunu söyledi. Sistemin bir DVD ya da USB bellek üzerinden çalıştırılabileceğini söyleyen Hameleers; kullanıcının varsayılan yüklemeleri yükleyebileceğini, sistemin herhangi bir özelleştirme içermediğini ifade etti.

http://www.getgnu.org/wp-content/uploads/eric_hameleers.png
Eric HameleersTam sürüm ve xcfe4 olarak iki ayrı versiyon olarak hazırlanan Slackware Live Edition hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusunu (http://alien.slackbook.org/blog/slackware-live-edition/) inceleyebilirsiniz.

Slackware Live Edition edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.İndirme sayfası (MD5SUM) (http://taper.alienbase.nl/mirrors/slackware-live/)
slackware64-live-current.iso (http://taper.alienbase.nl/mirrors/slackware-live/slackware64-live-current.iso) (2.5GB)
slackware64-live-xfce-current.iso (http://taper.alienbase.nl/mirrors/slackware-live/slackware64-live-xfce-current.iso) (688MB)


Getgnu.org (http://www.getgnu.org/gnulinux/slackware-live-edition-duyuruldu.html)