PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Paris Katliamının Yaşandığı Bataclan'daki Konser: Eagles of Death Metalerkolay
14 11 2015, 16:04
Eagles of Death Metal grubu Paris'teki katliamdan kurtuldu mu? İşte cevap...
Fransa'yı kana bulayan saldırılarda en çok ölüm Amerikalı Eagles of Death Metal (Death Metal Kartalları) topluluğunun konseri öncesinde yaşandı. Grup üyelerinin Bataclan konser salonundaki katliam sonrası akıbetleri bilinmiyordu. Grubun davulcusu Julian Dorio'nun eşi Washington Post gazetesine yaptığı açıklamada, grup üyelerinin kaçmayı başardığını söyledi.

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/620x350/5646f7e30f25445de423a83e.jpg

Paris'e 11 Eylül terörünü yansıtan 13 Kasım saldırılarında en çok kurban, Amerikalı müzik grubu Eagles of Death Metal'in sahneye çıkacağı Bataclan konser salonunda yaşandı. Konsere bir saat kalan içeri giren saldırganlar otomatik silahlarla müzikseverleri taradı.

Salonun uzak bölümlerinde önce bu sesler şovun parçası sanıldı ama etraf kan gölüne dönünce gerçek anlaşıldı. Bir grup müzikseveri rehin alan saldırganlardan bir kısmı kendisini havaya uçurunca ölü sayısı arttı, ardından polis eylemi sonlandırdı.

ÖLDÜKLERİ YÖNÜNDE İDDİALAR VARDI

Birkaç saat boyunca Eagles of Death Metal üyelerinden haber gelmedi. Hepsinin öldürüldüğü iddiaları sosyal medyada dolaştı.

http://i.hurimg.com/i/hurriyet/75/770x0/5646f90e0f25445de423a84f

TSİ 02.00 sularında grubun Facebook sayfasından şu mesaj paylaşıldı: "Üyelerimizin ve ekip arkadaşlarımızın nerede olduğunu ve güvende olup olmadıklarını hala tespit etmeye çalışıyoruz. Düşüncelerimiz bu trajik olaydan etkilenenlerle beraber."

Bir süre sonra grubun davulcusu Julian Dorio'nun eşi Washington Post gazetesine konuştu ve "Grup üyeleri güvende. Sahnedeki herkes kaçmayı başardı" dedi.

İşte grubun en popüler şarkılarından biri: Complexity

3DLVLRpKtYc

Hürriyet (http://www.hurriyet.com.tr/metalciler-katliamdan-kurtuldu-mu-iste-cevap-40013901)

erkolay
19 11 2015, 17:08
Eagles of Death Metal sessizliğini bozdu
Paris'teki Bataclan Tiyatrosu'nda verdikleri konserleri silahlı saldırı hedefi olan Amerikan rock grubu Eagles of Death Metal, Cuma gecesinden bu yana ilk kez sessizliğini bozdu ve hala olayın etkilerini atlatmaya çalıştığını belirtti.http://i.radikal.com.tr/620x332/2015/11/19/fft107_mf6508896.Jpeg

13 Kasım'da 89 kişinin öldürüldüğü Bataclan saldırısından grubun müzisyenleri sağ olarak kurtuldu. Ancak öldürülenler arasında salonda gruba ait hatıralık eşya satışı yapan İngiltere vatandaşı Nick Alexander ile grubun müzik şirketinin üç çalışanı Thomas Ayad, Marie Mosser ve Manu Perez de bulunmakta.
Eagles of Death Metal adına yayımlanan açıklamada, "Grup üyeleri herhangi bir zarar görmeden Amerika'ya döndüler ama hala Fransa'da olan bitenleri idrak etmeye çalışıyorlar. Üyeler saldırının kurbanları, grubun hayranları ve terörizmden etkilenen herkesin acısını paylaşıyor." denildi.
Grubun açıklaması şu satırlarla sürüyor:
"Olayların kurbanlarına, hayranlarımıza, ailelerine, Parislilere, terörizmden etkilenen herkese keder duygusuyla bağlandık ama aynı zamanda yeni bir aile olarak, şimdi ortak sevgi ve şefkat amacı etrafında birleşmiş durumdayız. Bu tasavvur edilemez zorlukta yaşadıklarımız sırasında bizlere yardımcı olan Fransız polisine, FBI'a, ABD ve Fransız Dışişleri Bakanlıklarına ve özellikle Ground Zero'daki kişilere teşekkür ederiz. Bu bir kez daha sevginin, kötülüğü gölgelediğini gösterdi. Grubun tüm konserleri yeni bir duyuruya kadar askıya alınmıştır."


Radikal (http://www.radikal.com.tr/dunya/eagles-of-death-metal-sessizligini-bozdu-1476068/)