PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Google, Maillerinizi Otomatik Cevaplıyor!deniz
07 11 2015, 13:00
Fikir ise sizin biri ile beraberken gelen bir mailinize hızlı bir şekilde otomatik olarak cevap vermekten geçiyor.

http://www.silikonvadisi.tv/wp-content/uploads/2015/11/gmail.jpg

Google ürün geliştirme yönetimi Alex Gawley yaptığı açıklamaya göre ağ gelen maillerin tonuna ve içeriğine göre cevaplıyor. Google gelen maillere göre 3 farklı cevap hazırlıyor ve sizin arasından seçmenizi sunuyor. Dünyanın en popüler email sistemi olan Gmail içinde bulunan Dubbed Smart Reply ile mail konuşmalarından doğru bir cevap analiz ediyor. Google'ın elinde sinir sistemine benzeyen ağ sistemi var ve bu ağ bilgiyi analiz ederek bu süreçten öğrenim ediniyor.


Mesela bu ağ binlerce kedi fotoğraflarına bakıyor ve bundan sonra karşısına çıktığında kediyi belirleyebilir. Aynı şekilde konuşulan kelimeleri analiz ederek kedilerde olduğu gibi telefonunuz ile olan iletişimi inceleyerek sizin tepkilerini öğreniyor.


Ayrıca Google for Work programı başkanı Amit Singh makinelerin öğrenebilecekleri şeylerin sonsuz olacağını dile getiriyor. Ayrıca araştırmalardan bir taneside gösteriyorki cep telefonlarından atılan mailler son derece tipik, kısa ve aksiyon bazlı bu da onları analiz etmeyi kolaylaştırıyor.

Silikon Vadisi: http://www.silikonvadisi.tv/mobil/cep-telefon/google-maillerinizi-otomatik-cevapliyor-78534.html

vegadent
16 11 2015, 15:40
google kendini aştı gidiyor