PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Fuat Avniler'den biri bulundubulent_dogan81
05 11 2015, 08:50
İzmir merkezli düzenlenen casusluk operasyonunda gözaltına alınanlardan birinin cemaate bilgi sızdırdığı tespit edildi.

Gözaltına alınan Eskişehir Vali Yardımcısı Mesut Kesen'in İçişleri Bakanlığı'nda görevliyken kendi bilgisayarına gizli bir hat çektirdiği ortaya çıktı.

Kesen'in ele geçirdiği evrakları örgüte aktardığı belirtiliyor. Operasyonun 11 dalga halinde süreceği ve Hazine Müsteşarlığı'ndaki bürokratlara kumpas kuran kişileri de kapsayacağı öğrenildi.


İÇİŞLERİ BAKANLIĞI'NIN FUAT AVNİSİ

Aydınlık'ın haberine göre; Teftiş Kurulu raporlarından elde edilen bilgilere göre; Eskişehir Vali Yardımcısı Mesut Kesen İçişleri Bakanlığı Strateji Geliştirme Başkanlığı Bilgi İşlem Dairesi Başkanı olduğu dönemde bilgisayarına çektirdiği özel hat üzerinden adeta "cemaatin sosyal medyadaki sesi olan fuatavni"nin bir kolu gibi çalıştı.

Kesen'in Bakanlık bünyesindeki "gizli" veya gizli olmayan tüm evraklara ulaşabildiği elde ettiği bilgileri de FETÖ'ye aktardığı tespiti yapıldı.

Cemaat devlet içinden sızdırdığı gizli bilgilerle özellikle F tipine yönelik operasyonları Fuat Avni üzerinden önceden duyurmasıyla biliniyor.

Kaynak: Aydınlık

WeBMasteR
05 11 2015, 11:00
Aydınlık'ın AKP ve havuz medyası ile aynı dili kullanmasına hiç şaşırmadım. Bunları solcu sanıp peşine düşen eski tüfeklerin içine girdiği durum trajikomik.