PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Trabzonspora Tarihi fatura: 9 yıl & 2 milyon TLmegatron
04 11 2015, 07:48
Gaziantepspor maçı sonrasında hakemleri ve gözlemciyi soyunma odasında alıkoyan Trabzonlular, PFDK tarafından ağır cezalara çarptırıldı.


Türk futbol tarihinde ilk kez bir TFF yöneticisi ceza aldı, başkan vekili İbrahim Usta 1.5 yıl hak mahrumiyetine çarptırıldı. Trabzonsporlu yöneticilere 9 yıl ve bordo-mavililere toplam 2 milyon 45 bin TL para cezası verildi. Kulüp iki iç saha maçını da seyircisiz oynayacak.


Gaziantepspor maçı sonrasında yaşanan olaylar Trabzonspor’a pahalıya mal oldu, bordo-mavililerde başkan dahil 9 yönetici toplam 9 yıl hak mahrumiyeti, ayrıca 2 milyon 45 bin lira para cezasıyla karşı karşıya kaldı.


Aslen Trabzonlu olan TFF Başkan vekili İbrahim Usta da hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi ve hakaretleri nedeniyle 1 yıl 6 ay hak mahrumiyeti cezası aldı. Usta, 1.5 yıllık cezası süresince Türkiye Futbol Federasyonu’nun hiçbir etkinliğine ve yönetim kurulu toplantılarına katılamayacak. İbrahim Usta ayrıca bu ceza ile tarihe geçti. Çünkü ilk kez bir federasyon yöneticisi cezayla karşı karşıya kaldı.


Oy çokluğuyla alınan kararlar sonunda Trabzonspor Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu, hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı harekete iştiraki, sportmenliğe aykırı açıklamaları ve müsabaka hakemini tehdidi nedeniyle 280 gün (9 ay 10 gün) cezayla karşı karşıya kaldı.


Yöneticilerden Yakup Aslan ile Ali Uzunay’a hakem soyunma odası koridorlarındaki sportmenliğe aykırı hareketi ve sportmenliğe aykırı açıklamaları nedeniyle 410 gün ceza aldı. Aslan’a 230 bin lira para cezası gelirken, akredite olmadığı alana giren Uzunay’a ise 260 bin lira ceza geldi.


Diğer yöneticilerden Ali Kemal Başaran, Onur İncehasan, Tayfun Kahyaoğlu ile Mehmet Terzi ise 1 yıl ve 230 bin lira cezayla karşı karşıya kaldı. Köksal Güney ve Ömer Demir de 1 yıl hak mahrumiyeti cezası alırken, onların da para cezası 200’er bin lira oldu.


Profesyonel Futbol Disiplin Kurulu ayrıca Trabzonspor’a saha olayları nedeniyle 2 maç seyircisiz oynama ve toplam 60 bin lira ile cezalandırdı. Bordo-mavililerin sportif direktörü Süleyman Hurma ise hakeme yönelik sportmenliğe aykırı hareketi nedeniyle 21 gün hak mahrumiyeti ve 25 bin lira para cezasıyla karşı karşıya kaldı. Verilen bu cezalar sonrasında Trabzonspor ile yöneticilerin Tahkim Kurulu’na başvuracağı ifade edildi.

kaynak:http://www.milliyet.com.tr/tarihi-fatura-9-yil-2-milyon-tl-trabzonspor-2142587-skorerhaber/

WeBMasteR
04 11 2015, 12:29
Spora mafyavari davranışlar sokanların karşılaşacakları durum budur. Trabzonspor camiası böyle bir yönetimi haketmiyor. Bir an evvel yenilenme hareketinin başlamasını dileriz.

bulent_dogan81
05 11 2015, 09:07
Biz de bu beklenti içindeyiz insan hayatını hiçe sayanların değişmesi lazım ama önce düşünce yapısının değişmesi lazım özellikle de klüp başkanlarının sonra da tüm spor klüplerini kapsayacak şekilde yeni kurallar getirilmesi lazım.