PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kamuda Açık Kaynak Konferansı (KAK) 9 Kasım'da Başlıyorerkolay
02 11 2015, 21:39
"Kamuda Açık Kaynak Konferansı" (KAK), 9-13 Kasım 2015 tarihlerinde, TOBB-ETÜ (http://www.etu.edu.tr/c/index.html)'de gerçekleştirilecek.

http://www.getgnu.org/wp-content/uploads/KAK.png

Kamunun açık kaynak hakkında bilgilenmesi ve açık kaynağa yönelmesi amacı ile gerçekleştirilecek etkinlik kapsamında, açık kaynağın en iyi temsilcilerinden biri olan PostgreSQL Veritabanı da 3 farklı etkinlikle anlatılacak. PostgreSQL Kullanıcıları ve Geliştiricileri Derneği de 75 dakikalık bir panel ve "En Güçlü Özellikleri ile PostgreSQL" başlıklı 45 dakikalık bir seminer düzenliyor. Ayrıca Türksat'ın, E-Devlet Projesi'nde ana veritabanı olarak kullanılan PostgreSQL'in neden ve nasıl kullanıldığına ilişkin bir seminer de sunulacak. Etkinliğe kaydolmak için bu sayfadan (http://www.pardus.org.tr/web/kak/kayit-ol) yararlanabilirsiniz.

"Kamuda Açık Kaynak Konferansı" (KAK) hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için kak.org.tr (http://kak.org.tr/)'ye başvurabilirsiniz. Konunun PostgreSQL ile ilgili kısmı hakkında postgresql.org.tr (http://www.postgresql.org.tr/?Syf=26&Syz=458148&/Kamuda-A%C3%A7%C4%B1k-Kaynak-Konferans%C4%B1-2015)'den bilgi edinebilirsiniz.

Getgnu.org (http://www.getgnu.org/gnulinux/kamuda-acik-kaynak-konferansi-kak-9-kasimda-basliyor.html)