PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Cübbeli Ahmet Hocanın Tüm Yayınları İçinmdalgic
31 10 2015, 13:08
http://www.vavyayinlari.com/Uploads/EditorUploads/gtghf.PNG


cübbeli Ahmet hoca (http://www.vavyayinlari.com) ismiyle tanınan Ahmet Mahmut Ünlü 27 Şubat 1965 yılında İstanbul'da doğmuştur.
Annesinin adı Rabia babasının adı Yusuf'tur. 11 yaşına kadar Mahmud Ustaosmanoğlu tarafından eğitilen Cübbeli 2 sende Rize'de bir hocanın yanında ilim tahsiline devam etmiştir.
Daha sonra da İstanbul'da hafızlığa başlamıştır.6 ay boyunca hafızlık yaptıktan sonra 17 yaşında hacca gitmiştir. Şeker hastalığı nedeniyle askerlikten muaf edilmiştir.
1999 yılında yaptığı 17 Ağustos depremindeki konuşmasındaki sözleri ile halkı dini kullanarak düşmanlığa tahrik etmek suçundan tutuklanmıştır.
13 ay boyunca tutuklu kalmıştır.Ayrıca12Ekim 2011 tarihinde Karagümrük çetesi operasyonunda tutuklanmıştır. Daha sonra 7 Aralık 2012 de tutuksuz yargılanarak serbest bırakılmıştır.
Son yıllarda ismini sıkça duyduğumuz Cübbeli Ehli Sünnet çizgisinin dışına hiç çıkmamıştır. Bütün vaaz ve sohbetleri bu doğrultudadır.
Dindeki hurafelerle mücadele etmeyi kendine görev edinmiş bir kişidir. 1997 yılına kadar babasının yardımı ile geçinen Cübbeli babasının iflasından sonra kendi risalelerini kaleme alıp geçimini böyle sağlamıştır.
Bunlardan bazıları Abdest Risâlesi, Ezan-ı Muhammedi Risâlesi, Hac ve Umre Risâlesi, İtikat Risalesidir.
Cübbeli Ahmet Hoca yazarlığını yaptığı Vahdet Gazetesi ve kendisinin Lalegül (http://www.vavyayinlari.com) Dergisinde dualar ve yazılarını paylaşmaktadır.
Ayrıca Lalegül TV ve Lalegül FM' de canlı sohbetler yapmaktadır. Cübbelinin kendi Yayınevi (http://www.vavyayinlari.com) kitaplarına
göz atmak ve satın almak için vav yayınlarının internet adresini www.vavyayinlari.com (http://www.vavyayinlari.com) ziyaret edebilirsiniz.