PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Düğün Fotoğrafçılığı



Fotomumin
26 10 2015, 19:38
Düğün fotoğrafçılığı (http://fotomumin.com/dugun-fotografciligi/) bir sanattır. Güzel ve ödüllendirici bir iştir ve düğün fotoğrafı çekmek fotoğrafçıya gerçekten bir büyük bir haz verir. Bu günü özel yapmak için, ölümsüz hale getirmek aynı zamanda büyük sorumluluk demektir. Fotoğraflar düğün için bir hatıra ve anıları canlı tutmak anlamına gelir. Bu denli önemli olan düğün fotoğrafı çekimi, fotoğrafçı (http://fotomumin.com/tag/fotografci/) için stres demektir ancak, bu stres birkaç dakika içinde dağılır gider. Fotoğrafçılık sanatına ilgi duyanlar için hazırladığımız yol haritası siz fotoğrafçılar için belirlediğimiz önerilerden oluşmaktadır.

1- Doğru ekipman almak ve nasıl kullanılacağını bilmek
Öncelikli olan doğru ekipman seçimidir. Fotoğrafçılık ekipmanlarının kalitesi kadar, fotoğrafçının deneyimi de oldukça önemlidir. Özellikle düğün fotoğrafçılığı yapacaksınız sınırlarınızı ve hayal gücünüzü geniş tutmanız gerekir. Bu günün özel misafirleri gelin ve damat onlar için hayatlarında bir kez tadacakları bu duygunun şahidi olacaksınız. Bu nedenle sizinde onlar kadar özel olarak hazırlanmanız gereklidir. Her türlü olumlu ve olumsuz duruma hazırlıklı olmak en başlıca kuraldır. Havanın güneşli olarak başlayıp, yağmura dönmesi ihtimalini her zaman göz önünde bulundurmalısınız. Hava şartlarına, arızalara karşı ekipmanlarınızı yedeklemek, temkinli davranmak faydalı olacaktır. Çoğu düğün fotoğrafçıları en az iki SLR kamera kullanırlar, böylece daha az lens gerekir. Olumsuzlukları düşünerek siz yinede artı ekipman ile çekime çıkın.

2- Kazanç deneyim ve portföy oluşturmak
Portföy oluşturabilmek için öncelikli olarak deneyim kazanmak gerekir. Deneyim kazanabilmek için ise küçük hedefler koyarak ilerleyebilirsiniz. Harcamalarınızı minimum düzeyde tutarak yapacağınız deneyim alternatifleri arasında bir kursa katılmak, düğün fotoğrafçısının yedeği olarak görev almak ve düğün fotoğrafçısını gözlemlemek ile başlayabilirsiniz. Daha sonra yapmanız gereken ise şimdiye kadar yaptığınız çekimlerden bir portföy oluşturmak olacaktır. Düğün fotoğrafçısı arayışında olan çiftler özellikle bu konuda deneyimli kişiler ile çalışmak ve çalışmalarını görmek isterler. Profesyonel hizmet verdiğinizin altını çizmek için portföy oluşturmanız şarttır. Etkili çekimler gerçekleştirdiğinizi düşünüyor iseniz mutlaka bir reklam aracı bulmanızı tavsiye ederiz. Bu sayede çiftlere daha kolay ulaşır ve yeni deneyimler ile portföyünüzde sergileyebileceğiniz yeni eserler edinebilirsiniz.

3- Bir düğün fotoğrafçısı (http://fotomumin.com/) olarak kendinizi tanıtın
Bir portföy oluşturduk şimdi teşvik ve pazarlamaya başlayabilirsiniz. Bir dizi düğün fotoğrafını internette paylaşabilirsiniz. Tabi ki fotoğraflarını paylaştınız çiftin mutlaka bundan haberdar olması gerekir. Zira daha sonra sıkıntı yaşamayın. Eğer ekstrandan bir şeyler yapabilirim şeyler diyorsanız örnekler, bir web sitesi oluşturmak, sosyal medya sayfaları oluşturmak veya deneyimleriniz hakkında blog açabilirsiniz.

http://fotomumin.com/dugun-fotografciligi-2/

WeBMasteR
26 10 2015, 19:47
Metin rengi beyaz ayarlıymış kopyaladığınız yerde. Bu konudakini düzelttik de sonraki paylaşımlarda renge dikkat etmenizi rica ederiz.