PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Woolfe nin isim hakkını Rebellion devraldı!dangersercan
22 10 2015, 11:59
Başarıyla sonuçlanan Kickstarter projesinin ardından bütçeyi arttırmadan oyunu 2D'den 3D'ye çevirme kararı alan GRIN maalesef oyunun satışları beklentileri karşılamayınca finansal açıdan içinden çıkılmaz bir noktaya gelmiş ve iflasını açıklamıştı. Kickstarter'da destek veren oyunculara da destekleri karşılığında verilen sözler maalesef tutulamamıştı.

http://www.gameinceleme.net/haber/Woolfe-nin-isim-hakkini-Rebellion-devraldi.jpg

Bu durumun sebebini açıklayan uzun bir blog postu atan firma, bütçeyi arttırmadan oyunun derinliğini arttırmayı denediklerini ve istedikleri şeylerin öyle imkansız şeyler de olmadığını, ancak bunların yaratım, üretim ve sorunlarını çözme konusundaki sorunların ve özellikle de oyunun 2D'den 3D'ye geçirilmesinin yarattığı maliyetlerin yüksekliğinin projeyi finansal açıdan zor durumda bıraktığını, satış rakamlarının düşüklüğünün de kendilerini bu yola ittiğini belirtmişti hatırlayacağınız üzere.

Woolfe'un tarihe karışmasına üzülürken keyifli bir haber aldık. Sniper Elite serisi ve Zombie Army Trilogy ile tanıdığımız Rebellion oyunun isim haklarını satın aldı ve önümüzdeki yıllarda bu seriden yeni oyunlar görmemiz oldukça olası gözüküyor.

gameinceleme.net