PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : GTK+ 3.18.2 Sürümü Duyurulduerkolay
14 10 2015, 22:14
Bir çok platformlu grafiksel kullanıcı arayüzü geliştirme araç takımı olan GTK+ (http://www.gtk.org/)'nın (eski adıyla GIMP Toolkit) 3.18.2 sürümü duyuruldu.


http://i1-linux.softpedia-static.com/screenshots/GTK-plus_1.png


Çeşitli hata düzeltmeleri gerçekleştirilen sürümde, Fince ve Almanca dillerinde çeviri güncellemeleri yapılmış bulunuyor. Qt ile beraber X Pencere Sistemi'nin en popüler araç takımı olan GTK+, başlangıçta GNU Resim İşleme Programı (http://www.gimp.org/) için yazılmıştı. 2.8 sürümü ile birlikte çok sayıda yeni etkinlik içeren yazılım, C'de yazılmış nesne yönelimli Glib nesne sistemini kullanıyor. GIMP hâlâ GTK+ olanağını kullanan en iyi programlardan biri olmaya devam ediyor. Pek çok uygulama ve masaüstü ortamının grafik arayüzü geniş bir dil desteğine sahip olan GTK+ araç takımı kullanılarak yazılmıştır. GTK+, bugün GNU Projesi'nin bir parçası olarak LGPL lisansı (http://www.gnu.org/licenses/old-licenses/lgpl-2.1.html) altında ücretsiz olarak dağıtılmaktadır.

GTK+ 3.18.2 hakkında ayrıntılı bilgi edinmek için haberler (http://ftp.gnome.org/pub/gnome/sources/gtk+/3.18/gtk+-3.18.2.news) sayfasını inceleyebilirsiniz.

GTK+ 3.18.2 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.


İndirme sayfası (http://ftp.gnome.org/pub/gnome/sources/gtk+/3.18/)
İndirme sayfası (ftp://ftp.gnome.org/pub/gnome/sources/gtk+/3.18/)


Getgnu.org (http://www.getgnu.org/yazilim/gtk-3-18-2-surumune-guncellendi.html)