PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Yandaş Medya Tüm Olayı Çözdü, Tebrik Ediyoruz!deniz
12 10 2015, 13:59
Yandaş Medya, Saldırganlar Bulunmadan Tüm Olayı Çözdü!

Ankara Katliamını gerçekleştiren saldırganların cinsiyeti bile henüz belirlenmişken, hükümete yakın medya hem faili hem azmettiriciyi bulduğunu iddia etti. Akşam, manşetiyle katliamı Esad ile PKK üzerine yıkarken hükümete yakın bir diğer gazete olan Türkiye gazetesi ise saldırıyı IŞİD'in yaptığını iddia etti.


http://www.imctv.com.tr/wp-content/uploads/2015/10/yandas-medya-faili-buldu.jpg

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a karşı aşk duyduğunu söyleyen iş adamlarından Ethem Sancak'a ait Star Medya Grubu bünyesindeki Akşam gazetesi, saldırı için talimatın Suriye Devlet Başkanı Beşşar Esad'a bağlı El Muhaberat tarafından verildiğini, bombanın ise PKK'dan olduğunu iddia etti.

Akşam, saldırının failinin Suruç katliamının Faili Şeyh Abdurrahman Alagöz'ün kayıp ağabeyi Yunus Emre Alagöz olabileceği açıklamalarını görmezden geldi.

Emniyet'in, IŞİD'in PKK üyelerine yönelik eylem kararı aldığı ve militanlarını Türkiye'ye gönderdiği yönündeki istihbarat bilgisini de pas geçen Akşam, "Esad'ın Rusya'nın desteği ile yeniden güç gösterisinde bulunup Türkiye'de seçim öncesi kaos yaratmak için istihbarat örgütünü devreye soktuğu değerlendiriliyor" ifadelerine yer verildi.

Türkiye gazetesi ise Akşam'ın tam aksine "Bombacılar IŞİD'li" manşetini attı. "ilk bulgular başkenti kana bulayan örgütün IŞİD'li olduğunu gösteriyor" spotunun kullanıldığı gazetede, patlamanın "Suruç'un kopyası" olduğu aktarıldı.

İMC TV (http://www.imctv.com.tr/yandas-medya-saldirgan-bulunmadan-tum-olayi-cozdu/)

AnkB
12 10 2015, 14:00
Kim yaptığını bilemiyorum ama yaşanan olay insanlık dışı bir davranış.

WeBMasteR
12 10 2015, 14:20
Basın işi namus işidir. Ortada hiç bir ipucu olmadan Suriye'yi, Esad'ı, Putin'i, Rusya'yı suçlamak bir kere uluslararası suçtur. Bu haberi bir densizlik, basitçe bir yanılgı olarak değerlendiremeyiz.

IŞİD ise yetkililer tarafından da şu an en çok üzerinde durulan ihtimal. Ama bunu bile şu an söyleyebilecek bir netlik yok.

Akşam-Star grubu, yalakalık yapacağım derken hiç bir ilkeyi tanımadığını, basının nasıl bir kin ve nefret aracı olarak kullanılabileceğini çok iyi örneklendirmiş. Nazi Almanyası Göbbels'in bu şekildeki kara propagandası ile inşa edilmişti. Bilişim çağında yeni bir Göbbels yaratanları tebrik ediyoruz gerçekten de...