PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Kullanıcılar Hacker'lardan Çekinmiyordeniz
05 10 2015, 17:53
Yapılan bir araştırma, internet üzerinden ödeme yapan kullanıcıların geniş bir bölümünün korunmak için hiçbir şey yapmadığını gün güzüne çıkardı.http://s01.shiftdelete.net/img/general_b/15-10/05/hacker.jpg

İnternet bankacılığını kullanan 18.000’den fazla bireyin katılımıyla gerçekleştirilen bir testte ortaya ilginç sonuçlar çıktı.
Katılımcılara hesap bilgilerini girmeleri için sadece birisi gerçek olan 4 sahte panel sunuldu. Katılımcıların sadece yüzde 50’lik bir bölümü doğru paneli seçerken, geri kalan kısım ise finans bilgilerini yanlış sitelere girdiler.
Kullanıcıların büyük bir bölümü şifrelenmiş bağlantıyı işaret eden “https” ön ekini tanıyamazken, katılımcıların yüzde 5’i ise direkt olarak yanlış olarak yazılmış bağlantıları tıkladılar.


Kullanıcılar sanal klavye kullanmıyor Kullanıcılarla ilgili diğer bir testte finans sitelerindeki sanal klavye kullanımı üzerine gerçekleştirildi.
Bu testin sonuçlarına göre, zararlı yazılımları engellemesi için kullanılan sanal klavyenin, kullanıcıların yüzde 79’u tarafından tercih edilmediği ortaya çıktı.
Teste katılan kullanıcıların 3’te 1’lik bölümü banka ya da büyük e-ticaret sitelerinin yeteri kadar korunduğundan emin oldukları için ek korunma tedbirleri almadıklarını belirttiler.

Shiftdelete: http://shiftdelete.net/kullanicilar-internet-korsanlarindan-cekinmiyor-64513