PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Webmin 1.770 Sürümü Çıktıerkolay
05 10 2015, 00:49
UNIX türevi işletim sistemleri için bir Web tabanlı yönetim arayüzü olan Webmin'in 1.770 sürümü çıktı. Ancak, Webmin'in 1.770 sürümü resmi olarak duyurulmadı. Bu nedenle, sürümü bulup indirmeniz mümkün ama şu an için sürüm duyurusunu inceleyip ayrıntılı bilgi edinmek söz konusu değil.

https://resim.webmaster.bbs.tr/image.uploads/05-10-2015/original-74887ff022cc91b76d1b1fb922190b48.jpg

50'den fazla GNU/Linux dağıtımına destek veren Webmin, kullanıcı hesapları ayarlarından, Apache, DNS, dosya paylaşımlarına kadar pek çok işlemi web arayüzünden kolaylıkla gerçekleştirilebiliyor. Tamamı PERL dili ile yazılan yazılan Webmin; sistem ile ilgili her türlü ayarın web üzerinden yapılmasına olanak sağlıyor.

Centos, CloudLinux, Debian, Dragonfly, Fedora, RedHat Enterprise, Sun Solaris, Linux, LinuxPPC, FreeBSD, OpenBSD, HPUX, SGI Irix, DEC Compaq, MacOS X ve daha onlarca işletim sisteminde çalışıyor. Desteklenen tüm işletim sistemleri ve dağıtımları görmek için bu sayfaya (http://www.webmin.com/support.html) bakılabilir.

http://www.webmin.com/screens2/apache-edit.png

Webmin tüm UNIX türevi işletim sistemleri için standart bir kontrol arayüzü sunmaktadır. Webmin 1.770 hakkında daha ayrıntılı bilgi edinmek için sürüm duyurusu yayımlandıktan sonra projenin anasayfasını (http://www.webmin.com/) inceleyebilirsiniz.

http://www.webmin.com/screens2/useradmin-create.png

Webmin 1.770 edinmek için aşağıdaki linklerden yararlanabilirsiniz.

Şimdi hemen:İndirme sayfası (http://sourceforge.net/projects/webadmin/files/webmin/1.770/) (Sourceforge)


Resmi duyurusu yapıldıktan sonra:İndirme sayfası (http://www.webmin.com/download.html)
Yansılar (http://www.webmin.com/mirrors.html)


Getgnu.org (http://www.getgnu.org/internet/webminin-1-770-surumu-cikti.html)