PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Antenlerinizin Ayarları ile Oynamayın, Buradayız!

erkolay
04.Ekim.2015, 01:16
Webmaster Forumu Kurmak İsteyenlere Bir Dikkat Daha!

Bir webmaster forumunu tutturup, özellikle Google'da "webmaster", "webmaster sitesi", "webmaster siteleri", "webmaster forum", "webmaster forumları", "webmaster forumu" gibi sorgularda ilk sıralardaysanız bilin ki çok sayıda düşman edindiniz demektir. Bu hemen her sektörde böyledir bizim ülkemizde ama değinmek istediğim noktada webmaster sektörünün çok dikkat çekici bir yönünü belirtiyorum şimdi.

Türkiye'de "şu an en büyük webmaster forumu hangisi" diye sorunca, evet hepinizin aklına ilk gelen o Google fan fin fon beygircileri...

O sitenin temeli ise yine büyük bir datacenter'dır. Evet onu da iyi bilirsiniz. Zaten sitenin footer'ında da yazar.

Wmaracı da onun kadar olmasa bile yine büyük bir webmaster forumdur. Ama o ekipten kimseye zarar geldiğini görmedim, duymadım da... Yine iyinet ve Fuub'dan da duymadım. Ama onlardan biraz daha küçük bir iki wm forum da farkında veya değil, yine saldırgan sunuculara sahipler. Bunlar o kadar etkili değiller, ama en büyük bildiğiniz siteye ve onun datacenter'ına dikkat edin. Biz de epey kullandık o datacenter'ı. Bu sayede bir şekilde hostun ip adresini buluyorlar. Kendilerinin ve alt bayilerinin ve botnet, zombie ağlarının gayet de bilinçli bir saldırı peşinde koştuğunu kayıtlarla gösterebiliriz.

Yani sizi bu çeteye karşı uyarıyorum hevesli webmaster arkadaşlar ama siz anlayın artık eşekçi forum sahipleri ve beygirci datacenter sahipleri! Eğer saldırgan IP adreslerinizi, botnetlerinizi bağlayamayacaksanız, buradan hepsini aleme alenen ilan edeceğiz ve elbette hukuki süreci de başlatacağız.

Evet, biz buradayız, istediğiniz kadar denemeye devam edebilirsiniz katırcılar! Antenlerinizin ayarlarıyla oynamayın, burada olmaya devam edeceğiz.

firsatcepte
18.Mart.2019, 20:04
Kalite tesadüf değildir

bludeveloper
18.Temmuz.2019, 16:33
katılıyorum kalite tesadüf değil emekle olur bilgiyle olur

Forumcu_emin
24.Ekim.2019, 12:40
Aynen devam...