PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : iOS Versiyonları Teknolojik Gereksinim mi yoksa Ticari Hamle mi?

F.L.WRIGHT
03.Ekim.2015, 14:51
İphone telefon camiasını domine etmesiyle yaptıkları yenilikler bana samimi gelmiyor bir türlü. Elbette bu bir sektör, ticari kısmını da düşünmek gerek ama yaptıkları yenilikleri teknolojik gereksinimden ziyade direkt ticari görünüyor. Özellikle iOS güncellemeleri bana göre direkt ticari atak. Bildiğiniz gibi iOS bir güncelleme çıkarttı mı telefon olarak arkada bazı telefonları etkisiz bırakıp desteklemiyor. Bu güncellemelerin yenilikleri olabilir ama bana göre yeni sürüm telefonların ön reklamı gibi görünüyor. Siz bu konuda ne düşünüyorsunuz?

erkolay
03.Ekim.2015, 15:28
iOS da Windows da hatta Android bile elbette ait oldukları firmaların büyük ticari unsurları. Google, Android üzerine telefon, tablet gibi ürünler çıkarıyor. Ama bir yandan da GNU dünyasına da önemli destekler sunuyor. Apple ise bu konuda kesinlikle katı bir tutum izliyor. Unix türevi iOS işletim sistemini sadece ticari amaçla kullanıyor. Microsoft zaten daha beter...

Oracle da SUN firmasını alınca, SUN'ın GNU dünyasına yaptığı katkılar bıçak gibi kesildi. O zamanlar SUN'ın Solaris işletim sistemini edinmiş olsaydınız çelik gibi bir bilgisayarınız olurdu gerçekten.

OpenOffice de yine Oracle'ın açgözlülüğü ve kadir kıymet bilmemesi yüzünden ekibini kaybetti. Ekipteki geliştiriciler LibreOffice projesini yarattı.

Tanı bunları kardeşim, tanı da büyü... :D