PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : MyBB Destek Sitesi: MCTR Yönetimi'ne!erkolay
08 08 2015, 15:17
Saygıdeğer MyBB Destek Sitesi: MCTR Yönetimi;

Sizlerin emeğine ve durmadan yaptığınız üretime tüm MyBB kullanıcıları çok şey borçludur. Diğer MyBB destek sitesi MyBB Türkiye Ekibi ile ne kadar hoş olmayan bir rekabete ve iki platformun ekiplerinin izdüşümünde kullanıclarında kamplaşmasına esefle tanık oluyorduk. Geçen günlerde MyBB Türkiye sitesinin kapanmış olduğunu gördük. Bu duruma üzüldük. Ama asıl değinmek istediğim konu bu değil.

Şimdi ortada bir rekabet de yokken öncelikle tüm MyBB kullanıcılarını kapsayıcı çalışmalar yürütme sorumluluğu sadece size kalmış görünüyor. Bunun zorluğunun ve masraflarının bilincindeyiz. Sitenin desteğinin daha iyi olması için en azından kendi maliyetini kurtarmak için gelirinin de olması gerektiğini iyi biliriz. Bu amaçla da reklam ve link satışı yapmanıza hiç kimse bir söz söyleyemez. Ancak, sitenizin footer'ından uygunsuz sitelere link vermiş olmanızı çoğu MyBB kullanıcısı gibi biz de doğru bulmuyoruz.

Lütfen sitenizdeki uygunsuz linkleri kaldırın. Çünkü sizden indirdiği kurulum paketleri ile forumunu açanlar, farkında olsun veya olmasın sitenize link veriyorlar. Bu durumda hepimizin siteleri, uygunsuz sitelere link veren sitenize link vermesiyle olumsuz etkilenecektir. En kısa sürede bu uyarımızı/ricamızı dikkate almanızı öneririz.

Eğer, alternatif reklam/link satışı yapmak isterseniz, biz sitemiz için reklam almaya hazırız. Ancak, o uygunsuz linkleri silmezseniz biz MyBB ile kurduğumuz;

1- webmaster.bbs.tr (http://webmaster.bbs.tr)
2- www.wmlord.biz/index.php (http://www.wmlord.biz/index.php)
3- http://appledestek.net
4- http://izmirsitesi.bbs.tr
5- www.mimariportal.tk (http://www.mimariportal.tk)
6- www.wmlord.com/index.php (http://www.wmlord.com/index.php)

Bu sitelerimizden linkinizi sileceğimizi bildirmek zorundayız.

deniz
23 09 2015, 17:43
Bizim Webmaster alemi çok tuhaf be usta. Bizden içerik çalıp sitelerinde linksiz paylaşan ve bu konuyu da paylaştığını söyleyen vatandaş bak ne yapmış?

Konuya şöyle bir giriş yapmış:


İlk öncelikle şunu duyurayım MCTR Eylül ayında bomba gibi geri dönüyor.


MCTR yönetimine karşı çıkan olaylara karşıt bizde MCTR efsane yönetici xpserkan ile bir röportaj yapalım dedik.Gerçekten kendisiyle tanıştığımıza çok mutluyuz.Şöyle bir özet geçeyim.Xpserkan yardım etmeyi seven gerek forumlarla gereksede arkadaşlık ortamında çok samimi biri olduğunu öğrendik.Kendisini yıllardır farklı tanıtan insanların hangi zihniyete sahip olduğunu bilemedik.Çünkü kendisi çok iyi kalpli ve işini çok seven birisidir.

İlk öncelikle şu footer olayına gelelim arkadaşlar.Bazı kişiler tarafından MCTR çamur atılmaya başlanıldı.Çünkü artık Türkiye'deki Mybb forumların tek destek alabileceği bir platform olarak gözüküyor.Bu nedenle bu forumu yıkmaya mı çalışıyorlar diyelim burayı batırmaya mı çalışıyorlar diyelim ne diyeceğimizi gerçekten bilmiyoruz.

"Kendisini yıllardır farklı tanıtan insanların hangi zihniyete sahip olduğunu bilemedik." ifadesiyle muhatap biz değiliz herhalde. Bilmiyorum bizden başka bu konuyu açan oldu mu? Ama kimse xpserkan arkadaş hakkında tek söz etmedi bizim konumuzda. Tanımadık, tanışmadık. Hakkında bilgimiz olmayan bir insan hakkında nasıl bir görüş belirtebiliriz ki? Zaten konu da burada ve iyinet'te var galiba. Wmaracı'nda da vardı, kaldırılmış.

Sonraki kısım kapanıştaki son paragrafa kadar röportaj:
Röportajda geçen yazışmalara başlıyalım isterseniz ;

Merhaba Serkan Bey Footer Olayını Bize Anlatır Mısınız ?

Bir kaç Webmaster forumunda farkettim ki bazı kişiler tarafından adımız lekelenmeye çalışılıyor. Fakat footer'a eklediğim linklerden gelir sağlıyorum aynı zaman da sitenin ayakta durabilmesi için de giderleri karşılamaya çalışıyorum çünkü, sağlık durumum çalışmaya el verişli değil. Sağlık sorunlarım nedeniyle günlük hayatta bir işte çalışamıyorum, benimde tek ekmek yiyebildiğim yer MCTR'dir. Sonuçta bu site su ile çalışmıyor, kaldı ki derenin suyunun bile hesabı vardır ki bunu art niyetli kişilerde çok iyi bildikleri halde görmezden gelip bu tür 'çamur at izi kalsın' tarzda karalama ve lekeleme çabalarında adeta yarışıyorlar. Bu yüzden footer'daki linklerle ilgili haberler çıkmış peki ben o olayları yazan veya o olayları saptıranlara sesleniyorum, ben footerdaki linkleri kaldırdığımda verdiğimiz desteğe karşılık bağış yapabilecekler mi ? Cevabını vereyim; Tabiki ''hayır'' vermiyeceklerdir. Yıllardır mybb üzerinden sürekli destek veriyoruz forumlara elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz ücretsiz bir şekilde. Lütfen bu konuya bir süre daha anlayış gösterin. Sanıyorlar ki bu linkler bizim hoşumuza gidiyor, paranın yüzü elbet sıcaktır fakat, durum hiçte düşünüldüğü gibi değil inanın o linkleri herkesden daha çok ben kaldırmak istiyorum fakat, durum ortada ve MyBB kullanıcıların buna bir süre daha göz yumacaklarını umuyorum. Aksi takdirde diğer kapanan destek siteleri gibi bizde MCTR'yi kapatmak zorunda kalacağız. Her ne kadar gönüllü bir şekilde bu yola çıkmış olsakta ister istemez giderler zaman zaman karşılanamayacak boyutlara ulaşıyor. Biraz derin düşünmek lazım, anlayışlı olmak lazım, eğer bizler gibi art niyetli kişilerde bize köstek olmak yerine destek çıkmış olsa idiler o geçmiş günlerdeki gibi öz verili, canla başla verilmiş destek günlerini kaybetmezlerdi. Şimdi bakıyorum da bu yola baş koymuş lider mybb destek siteleri birer birer kapanmış peki neden ?? Bunları bir düşünün, sadece düşünün değerli mybb kullanıcıları..

Peki Kendinizi Biraz Tanıtırmısınız Serkan Bey ?
Adım Serkan namı değer xpserkan olarak bilir herkes beni, 15.01.1980 Sakarya/Akyazı doğumlu, evli ve 2 çocuk babasıyım. Özel hayatımda ailemden sonra benim için sadece MyBB var. (2. ilgi alanım wordpress sistemidir.) Bildiğim kodlama dilleri ise ; Html, Css, Php, jquery, Flash olarak sıralanıyor.. Grafik ve tasarım aracı olarak ps haricinde birkaç çeşit daha program kullanıyorum..


Peki Türkiye'de ki MyBB Destek Anlayışını Yorumlar mısınız ?
MyBB 1.2 Sürümünden itibaren , Türkiye'de Destek Sitelerinde Güzel Bir Ortam, Kardeşlik ve MyBB Dostluğu vardı.
Bıkmadan usanmadan saçma sapan sorulan sorulara cevap veren Sevgili Batur ve onun gibi nice gönüllü vardı.. Şimdi ise "Sen bizim çevirimizi kullanmıyorsun" deyip destek vermeyen gönüllüler, o blog, o forum birbirine ağza alınmayacak hakaretler eden adminler, moderatörler var. Tabi Bunun Yanında işini layığı ile yapanları tenzih ediyorum.

Peki MCTR Destek Vermeye Devam Edecek Mi ?
Evet Eylül ayından sonra bomba gibi bir MCTR geri dönüyor.Kullanıcılarımıza yine ücretsiz bir şekilde hizmet sağlayacağız.MCTR ekibi olarak çalışmalarımıza Eylül ayında devam edeceğiz.Mybbnin izinden devam edicez yani bir nevi gittiği yere kadar gideceğiz.

Son olarak şunu eklemek istiyorum.Ücretli bir hizmet vermiyoruz sonuçta ücretsiz olarak yardımcı olmaya çalışıyor herkese.Bu yüzden forumdan destek almak istiyenler bizim linklerimizi footerlarından kaldırmamasını rica ediyoruz.Buda bize en büyük desteği sağlıyor ve bizim ayakta kalmamıza yardımcı oluyorsunuz.

Konu adresi: http://tr.mybbdepo.com/mctr-footer-olayina-aciklik-xpserkan-ile-roportaj-wmo-konusu.htmlBiz iyi niyetli olarak sadece uyarı yaptık ve isterlerse destek olacağımızı da belirtmiş @erkolay (http://webmaster.bbs.tr/member.php?u=328) hocam.

Konuyu açan şahsın bizim bu konumuzu da yana bu uyarımızı da kendi sitelerinde paylaştığını kısa sürede bulacaklardır. Belki xpserkan arkadaşla görüşme ayarlamak için silmişlerdir. Ama buradan alıp sitelerinde yayınladığını biliyoruz. Ama bakın nasıl bağlamış konuyu:


Evet arkadaşlar burdan da anlışdığı gibi xpserkan para timsarı biri olmadığını gösteriyor.Bu görüşüne katılıyorum Serkan abinin sonuç olarak ücretsiz destek sağlıyor herkese.Emek verip sizler için çalışıyor sizlerde bir desteği ona çok görüp linklerinizi kaldırmayın.Size yalan yanlış tanıtan insalara inanmayın!

:D Bre mübarek, "Size yalan yanlış tanıtan insanlar" diye itham ettiklerinden biri de sendin. Azıcık omurgalı olun arkadaş! Yok eğer kendini yaptığından dolayı haksız görüp de MCTR ekibine itiraf ederek özür dilediysen ne ala...

Bak http://www.r10.net/showthread.php?p=1070735779#post1070735779 buradaki konuyu kimden izin aldın da r10'da paylaştın?

Hadi oradakini silmişsin de r10'dan bir bloga giden konuyu ne yapacaksın?

Bak burada: http://r10forumlari.blogspot.com.tr/2015/08/google-fan-webmaster-forum_8.html#8


MyBB Destek Sitesi: MCTR Yönetimi'ne!

Posted: 08 Aug 2015 06:55 AM PDT
Saygıdeğer MyBB Destek Sitesi: MCTR Yönetimi;

Sizlerin emeğine ve durmadan yaptığınız üretime tüm MyBB kullanıcıları çok şey borçludur. Diğer MyBB destek sitesi MyBB Türkiye Ekibi ile ne kadar hoş olmayan bir rekabet içinde olsanız ve iki platformun ekiplerinin izdüşümünde kullanıclarında kamplaşmasına esefle tanık oluyorduk. Geçen günlerde MyBB Türkiye sitesinin kapanmış olduğunu gördük. Bu duruma üzüldük. Ama asıl değinmek istediğim konu bu değil.

Şimdi ortada bir rekabet de yokken öncelikle tüm MyBB kullanıcılarını kapsayıcı çalışmalar yürütme sorumluluğu sadece size kalmış görünüyor. Bunun zorluğunun ve masraflarının bilincindeyiz. Sitenin desteğinin daha iyi olması için en azından kendi maliyetini kurtarmak için gelirinin de olması gerektiğini iyi biliriz. Bu amaçla da reklam ve link satışı yapmanıza hiç kimse bir söz söyleyemez. Ancak, sitenizin footer'ından uygunsuz sitelere link vermiş olmanızı çoğu MyBB kullanıcısı gibi biz de doğru bulmuyoruz.

Lütfen sitenizdeki uygunsuz linkleri kaldırın. Çünkü sizden indirdiği kurulum paketleri ile forumunu açanlar, farkında olsun veya olmasın sitenize link veriyorlar. Bu durumda hepimizin siteleri, uygunsuz sitelere link veren sitenize link vermesiyle olumsuz etkilenecektir. En kısa sürede bu uyarımızı/ricamızı dikkate almanızı öneririz.

Webmaster Ortamı

Bu yazıyı kimden izin aldın da hem sitende hem de r10'da paylaştın? Bazı hareketler yaydan çıkmış ok gibidir. Durduramazsın. Bu olaydaki kıvırtmaların da tam öyle olmuş. :D :D :D :D :D

Bu omurgasızlık bu kadarla kalmış sanmayın. MyBBDepo'daki konuda, 9. mesajda bakın ne var:


xpserkan aşktır

Yalakalıkta son nokta... :D :D :D :D

Neyse, bizim bu konumuzda kimse MCTR ekibine çamur atma gibi bir niyet içinde olmamış. Kendileri uygunsuz sitelere link vermeden önce her zaman en iyi MyBB destek ekibinin MCTR olduğunu üyelerine dahi bildirmiştir. Zaten, istenirse bizim destek olacağımız da belirtilmiştir.

MCTR ekibinin tekrar Türkiye'deki MyBB kullanıcıları için destek sunmasını önemsiyoruz ve bekliyoruz. Biz de destek olmaya hazırız. Yeter ki uygun sitelere reklam/link verilsin...

WeBMasteR
23 09 2015, 18:54
Bu arkadaşın ne ilk halt yemesi ne de son olacak galiba.

Ilker
23 09 2015, 21:51
Google üzerinden Hite mahkum olan Türk siteleri uygunsuz sitelere link verirse google'da yokolur. Üstelik adsense reklamı da yayınlayan site hiç risk almaması lazım.

Schweriner
07 06 2016, 23:28
Öncelikle böyle bir sorunumuzu dile getirdiğiniz için teşekkür ederim.

Link verdiğimiz mybb.com.tr websitesinde footer'de gizlenmiş linkler yüzünden google gibi arama motorlarında üst sıralara çıkamıyoruz. Ki bu adsense yayıncıları için tam bir felaket olarak nitelendirilebilir. Footer'deki mybb.com.tr linkini kaldırdığımız zaman ise destek alamıyoruz. Ücretsiz bir sistemi kendi çıkarları için kullanıyorlar. Buna karşı değilim çünkü Serkan abi zamanında çok büyük işler başarmış birisi. Sadece link verdiği türden sitelere değil de normal sitelere link verse en azından herkes anlayış gösterir. Daha fazla uzatmadan sözü erdemdnmz abime bırakıyorum çünkü bu sorunu en çok o çekti.

İyi çalışmalar dilerim.

erdemdnmz
07 06 2016, 23:36
Öncelikle herkese hayırlı ramazanlar dilerim.
XpSerkan, hocayla bu konuları konuştum dedim ki hocam adsense mybb'yi erotik yazılım olarak görüyor benim sitem neden erotik yazılım dedim.
Böyle birşey olamaz dedi sorunu iyice araştırdım baktım ki mybb Türkiye forum yazılımın da footer ve site kaynağın da erotik sitelerin linkleri var ve adsense den günlük 8 k hitli forumum tarafın dan uyarı geldi siteniz de erotik yazılım var diye destek ekibine de bunu söyledim tüm mybb Türkiye kuran arkadaşların hepsin de bu sorun geliyor iyice araştırdım farkına vardım ki bizim kurduğumuz pakette bizden habersiz sitelere link veriliyor.
Şimdi serkan hocaya soruyorum Mybb temalarını yapıyorsun eklenti yapıyorsun ama bizlere destek olarak tam sağlamıyorsun mybbdepo zaten batmış durum da tema hackleyip tema çalanlar warez tema paylaşanlar ve bu footer link yüzüne 3 yıllık sitem günlük oyun yamaları adı altın da 15 k ya yakın hit alırken şimdi 2.5k'yı zor görüyorum seo ile alakalı materyaller var bunları yapıyorum ama yine aynı.

Şimdi MybbTürkiye yani Mybb.biz eski destek sitesinin paketi kuruluydu bende her hangi bir sorun yaşamadım google açısın dan orası kapanınca mctr'ye geçtim Serkan hoca iyidir güvenilir diye.

Ama bu adsense erotik site diyene kadar paketi değiştirdim sıfırdan kurdum yine hit kaybettim.

Mybb'yi kullanan ve ileri giden çok kişi vardı şu sıralar artık göremiyoruz hack forumları doldu umarım bu sorunun çözümünü bulurlar ve düzeltirler yoksa emeklerimiz boşa gidecek.

Ek olarak : XpSerkan hoca adsense nasıl alıyor anlamış değilim bu adsense kurallarına aykırı değilmi erotik linkler var ?

Ek olarak : 3 Yıl önce adsense den 5.500 gösterim + 150 tık'a nerden baksan 30 40 tl alırken şimdi 0.03 tl bile görülmüyor sanırım ki Mybb işi Türkiye de yavaş yavaş bitiyor..

erkolay
08 06 2016, 00:01
MCTR ekibi işi ilerletmiş galiba yanlış anlamadıysam: Yani onların kurulum paketleri ile gelen temalarda da mı yetişkin sitelerine linkler var erdemdnmz arkadaş?

Haydi MyBB kullanmak kişisel bir tercihtir hatta MyBB sitenizdeki MCTR linkini silmek veya bırakmak da kişisel bir tercihtir ama kurulum dosyalarında şablonlara link gizlemek de ne oluyor böyle?..

erdemdnmz
08 06 2016, 00:13
erkolay Hocam onu bilmiyorum ama benım sitem erotik site olarak gözüktü.
Başka paket kurdum ingilizce Yoncu ekibinin paketi direk kabul edildim.
Serkan hocaya her hangi kötü birşey demiyorum eline sağlık ama kendisine de belirttim bu durumu.
Sonra destek için sosyal ağdan mesaj attım cevap dahi vermedi.

Görsel de anlarsınız;

http://i.hizliresim.com/1dvkBY.jpg

Schweriner
08 06 2016, 00:22
@erkolay (http://webmaster.bbs.tr/member.php?u=328) Hocam onu bilmiyorum ama benım sitem erotik site olarak gözüktü.
Başka paket kurdum ingilizce Yoncu ekibinin paketi direk kabul edildim.
Serkan hocaya her hangi kötü birşey demiyorum eline sağlık ama kendisine de belirttim bu durumu.
Sonra destek için sosyal ağdan mesaj attım cevap dahi vermedi.

Görsel de anlarsınız;

http://i.hizliresim.com/1dvkBY.jpg

Sırf bu yüzden Türkiye'de mybb kaybetmeye mahkum sayın erkolay . Çünkü karşısına çıkacak bir rakip yok ki zaten Türkiye'de mybb kullanıcılarının %90'ı bu durumdan habersiz.

erdemdnmz
08 06 2016, 00:31
Blog kurmuştum sadece 10 Tika 1.30 tl verdi düşünün mybb de 700 tık 500 bin gösterim 50 tl...

erkolay
08 06 2016, 00:31
tüm mybb Türkiye kuran arkadaşların hepsin de bu sorun geliyor iyice araştırdım farkına vardım ki bizim kurduğumuz pakette bizden habersiz sitelere link veriliyor.

Bu cümleyi yanlış anlamışım. Orada, MCTR paketi kurulu her sitenin kendisinde direkt olarak uygunsuz sitelere link gizlenmiş gibi anladım.

Gerçi pek bir farkı da yok. Konudaki hassasiyetimizi bir yıl önce dile getirdik zaten. Bazı büyük! WM forumları, bu konuyu kendi ticari ilişkilerine ters bulduğu için sildi. Ama biz öncelikle Türkiye'deki MyBB kullanıcılarının mağdur olmasını engellemek için olayı farkeder farketmez böyle bir çağrı yaptık. Yanlışta ısrar etmek, bunu hala savunmak ve hatta bu kepazeliği bir erdem gibi sunmaktan başka birşey yapılmıyor karşı tarafta.

Bu durumda, MyBB kullanıcılarının MCTR linklerini silmeleri kaçınılmaz oluyor. Google'ın tüm servisleri tarafından, MCTR'nin mevcut haline link vermek sitenizi olumsuz etkiler. Buna arama sonuçlarındaki sıralamalarınız da reklam yayıncılığınız da dahildir. Diğer arama motorları da ceza uygulayacaktır. Dmoz gibi kaliteli dizinlerde siteleriniz kabul edilmeyecek, var olan kayıtlar bile silinecektir. Nitekim MCTR sitesi de Dmoz'da ekli idi, editörler silmişler tabi ki.

Kimsenin fuhuş pazarlamasına aracılık etmek zorunda değilsiniz. Hiç kimse de "bunu para kazanmak için yapıyorum. Benden destek alıyorsanız siteme verilen linki kaldıramazsınız" deme hakkına sahip değildir.

Schweriner
08 06 2016, 00:35
Bu cümleyi yanlış anlamışım. Orada, MCTR paketi kurulu her sitenin kendisinde direkt olarak uygunsuz sitelere link gizlenmiş gibi anladım.

Gerçi pek bir farkı da yok. Konudaki hassasiyetimizi bir yıl önce dile getirdik zaten. Bazı büyük! WM forumları, bu konuyu kendi ticari ilişkilerine ters bulduğu için sildi. Ama biz öncelikle Türkiye'deki MyBB kullanıcılarının mağdur olmasını engellemek için olayı farkeder farketmez böyle bir çağrı yaptık. Yanlışta ısrar etmek, bunu hala savunmak ve hatta bu kepazeliği bir erdem gibi sunmaktan başka birşey yapılmıyor karşı tarafta.

Bu durumda, MyBB kullanıcılarının MCTR linklerini silmeleri kaçınılmaz oluyor. Google'ın tüm servisleri tarafından, MCTR'nin mevcut haline link vermek sitenizi olumsuz etkiler. Buna arama sonuçlarındaki sıralamalarınız da reklam yayıncılığınız da dahildir. Diğer arama motorları da ceza uygulayacaktır. Dmoz gibi kaliteli dizinlerde siteleriniz kabul edilmeyecek, var olan kayıtlar bile silinecektir. Nitekim MCTR sitesi de Dmoz'da ekli idi, editörler silmişler tabi ki.

Kimsenin fuhuş pazarlamasına aracılık etmek zorunda değilsiniz. Hiç kimse de "bunu para kazanmak için yapıyorum. Benden destek alıyorsanız siteme verilen linki kaldıramazsınız" deme hakkına sahip değildir.

Çok haklısınız, konuyu farkeder etmez yorumlamak zorunda hissettim kendimi. Bu yapılan hoş değildir, bunu her önümüze çıkan yerde dile getirsekte bu kadar detaylı bilgilendiremedik. Bu konudaki hassasiyetiniz için teşekkür ederim. Daima yanınızdayız.

erkolay
08 06 2016, 00:36
Blog kurmuştum sadece 10 Tika 1.30 tl verdi düşünün mybb de 700 tık 500 bin gösterim 50 tl...

Sitelerin içeriğine, ziyaretçinin özellikle Google arama sorgularına ve internet alışkanlıklarına göre gösterilen reklamlar değişir. Bu değişkenlik fiyatlar için de geçerlidir. Yani MyBB sitenizde reklam gösterimi aktifken az veya çok kazandırması forum sistemi ile veya bu konudaki durumla ilgili değil.

erdemdnmz
08 06 2016, 00:43
Hocam ben anlamıyorum 2 website var yönettiğim birisi oyun yamaları konusun da çok popüler siteydi.

Diğeri ise kendi sitem Mybb'yi çok sevdim son zamanlar da indexler bile tam 7 gün sonra alınıyor.

Ama şu sıra çok kötü bir durum da.

Mybb.biz yani MybbTürkiye Ozan hocam vardı bilirsiniz belki tema yapıyordu Raphael diye bir hoca daha vardı çok iyi iş yapıyordu iyi destek verıyordu.

Ama onlarda bıraktılar.

Bütün mybb domainlerini xp serkan aldı bari bir domaini bıraksa da biz destek ekibi kurmayı planlıyoruz.

Karşılığın da beklentimiz yok Mybb hakkın da çok iyi bilgilere sahibim.

Can kardeşimle bu işe varız lakin domainlerin hepsi mctr tarafından alınmış.

Yani artık Mybb orjinal kurulum paketi sorunsuzken diğer paketler neden sorunlu.

Mybb sitesi mybb ile ilgilenir oyun kelimesine yada erotik kelimeye link verilirmi anlamıyorum bir de dofollow verilmiş.

Sanırsam mctr paketini kullananlar yakın da dizin de yer bulamayacaklar.

mybb.com.tr olmasa o domain ayakta duramaz.

erkolay
08 06 2016, 00:57
MyBB destek sitesi oluşturduğunuzda illa ki bir domain bulunur. Emek verilince başarılı da olunur. Bu konuda birkaç girişim olmuştu. Devam eden var mı bilmiyorum. Başladığın bir işte sabırla devam etmek gerek.

Google'da MyBB ile ilgili arama sonuçlarında uygunsuz linkli mybb.com.tr'den çok, diğer (veya işbirliği yapılan) siteleri mybbdepo.com sonuçları çıkıyor. Hiç olmazsa orada o linkleri eklememişler.

erdemdnmz
08 06 2016, 01:03
@erkolay (http://webmaster.bbs.tr/member.php?u=328) Hocam bu sistem ya değişecek ya da Mybb Türkiye'de bitecek.

Ben niye elin linklerini sitem de barındayım ?
Kendi kelimem de düştüm sıradan ben yıllık 400 tl ödeyen birisiyim.

O parayı da zor buluyorum bırakacağım diyorum ama bırakamıyorum çünkü emeğim yanacak.

Mybb forum kuran çok dostum tanıdığım var ve hepsi de bıraktı adam günlük nerden baksan gta kelimesin den 10 k'ya yakın hit alan forumu bıraktı.

Sebebi ne sıralamardan kafasına göre düşmeler yaşıyoruz.

Ama şunu öğrendim mctr'nin linkini kaldırdım sitem de hızlı bir indexlenme oluştu.

Resmen erotik olarak görülüyor yahu sitem adsense destek ile konuştum bu adsense başvuruları kişiler tarafından kabul edilmiyor otomatik sistem var sistem bir hata görürse yazılım da direk öteliyor.

Ek olarak : Heryere mybb.com.tr linkleri eklenmiş.
Şöyle yapabilirlerdi forumname kendi websitemin link'i gözükürdü oyun forumun da mybb'nin işi ne ?
http://i.hizliresim.com/L3AE5a.png