PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Facebook Bedava İnternet Hizmeti Sunacakseda
31 07 2015, 14:42
Facebook, internet erişimi olmayan bölgelere hizmet götürmek için yeni bir proje başlattı.


Geçtiğimiz yıllarda Dünya üzerinde internet erişimi olmayan bölgelere hizmet götürmek için düğmeye basan sosyal medya devi Facebook, bu projesi kapsamında İnsansız Hava Araçları (Drone) vasıtasıyla internet erişimi sağlayacak.


TEST UÇUŞLARINA BAŞLAYACAK
Facebook'un kurucusu Mark Zuckerberg, 'Internet.org' isimli projenin parçası olan ilk tam ölçekli insansız uçağın yapımının tamamlandığını ve yakın bir zamanda test uçuşlarına başlanacağını duyurdu.


YUNAN MİTOLOJİSİNDEN İLHAM ALINDI
Yunan mitolojisinden ilham alınarak Aquila adı verilen ve maksimum 20 bin metre yükseklikte uçacak olan drone'ların önümüzdeki yıllarda kullanıma girmesi bekleniyor.
Enerjisini güneşten alan ve bu sayede aylarca kesintisiz uçabilen drone'ların kanat genişliğinin bir Boeing 737'den biraz daha büyük, ağırlığının ise bir otomobilden daha hafif.


KULLANICILARI DAHA DA ARTACAK
Drone'ların kullanıma girmesinin ardından yaklaşık 6 milyar kişiye hizmet sunması bekleniyor. Yaklaşık 1.5 milyar üyesi bulunan Facebook'un bu hizmeti sayesinde kullanıcı sayısını da hatırı sayılır oranda artırması bekleniyor.


4 MİLYAR İNSAN HEDEF ALINDI
Dünya üzerinde internete erişimi olmayan yaklaşık 4 milyar insanı hedef alan projenin ücretsiz olması ve gelişmekte olan ülkelerde dolaylı yollardan milyonlarca iş imkanı yaratması bekleniyor.

kaynak:http://www.ensonhaber.com/facebook-bedava-internet-sunacak-2015-07-31.html