PDA

Orijinalini görmek için tıklayınız : Periscope'a Türkçe desteği geldierkolay
04 06 2015, 19:08
Periscope'a Türkçe desteği geldi
Kısa zaman önce Android uygulamasını da yayına alan Periscope, hızla büyümeye devam ediyor. Bugün itibariyle iOS cihazlara gelen güncelleme ile birlikte uygulamaya Türkçe desteği dışında çok sayıda yeni özellik de geldi.

http://www.pcworld.com.tr/wp-content/uploads/2015/06/periscope-map-660x400.png


Bunlardan en önemlisi ise yeni Harita görünümü. Artık dünya üzerinde o an gerçekleşen yayınları, yalnızca liste görünümünde değil, bir harita üzerinden de görebiliyoruz. Konum bilgisi paylaşılan yayınlar, bu harita üzerinde belirtilirken, bu sayede yakınımızdaki yayınları bulmak da ciddi ölçüde kolaylaşacak. Özellikle son dakika gelişmeleri ve ilgilendiğiniz bölgelerdeki yayınlar böylelikle ayağınıza gelecek.

http://www.pcworld.com.tr/wp-content/uploads/2015/06/periscope-update-1024x905.png


Harita görünümü dışında Periscope güncellemesindeki en önemli gelişmelerden bir diğeri de, sona eren yayınların anında yeniden oynatılabilecek olması. Daha önce replay izleyebilmek için videonun upload olmasını beklerken, artık direkt olarak Ana Sayfa üzerinden erişmek mümkün. Yine daha önce profile girip oradan silmek zorunda kaldığımız eski yayınlarımızı da ana sayfadan silebiliyoruz.


Türkçe dışında 28 yeni dili daha destekleyen Periscope güncellemesinin son yeniliği ise, izlenen yayınları direkt olarak Twitter'da paylaşma imkanı oldu.


iOS 1.1 sürüm numarasıyla güncellenen Periscope’un bu güncellemesine dair detayları, Medium’da yer alan blog yazısından (https:[email protected]/explore-the-world-fc3874a35bbe) okuyabilirsiniz.

PCWorld Türkiye (http://www.pcworld.com.tr/sosyal-medya/periscopea-turkce-destegi-geldi/)